Παραδοσιακό μουσικό όργανο Σαντούρι- Παρουσίαση από τον καθηγητή του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων κ. Αποστόλη Καραδήμα

Ο κ. Αποστόλης Καραδήμας, καθηγητής του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων παρουσίασε στους μαθητές της ΣΤ΄τάξης με το παραδοσιακό μουσικό όργανο Σαντούρι, τα Κάλαντα Ικαρίας .

Στους μαθητές και στις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης παρουσίασε τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου ο κ. Αποστόλης Καραδήμας, καθηγητής του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων, το παραδοσιακό έγχορδο μουσικό όργανο, σαντούρι. Οι μαθητές/μαθήτριες συνόδεψαν στους ήχους του σαντουριού τραγουδώντας Χριστουγεννιάτικα Κάλαντα από όλη την Ελλάδα. Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Αποστόλη Καραδήμα για την αποδοχή της πρόσκλησης και για τη χαρά που πρόσφερε στα παιδιά !

Υπεύθυνος εκπαιδευτικός ΣΤ΄τάξης κ. Πατραμάνης Βασίλειος

Αφήστε ένα σχόλιο